Αρχείο ημέρας 16 Μαΐου 2022

Διδακτική επίσκεψη μαθήματος Γεωπονίας

Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ του τμήματος Γεωπονίας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στα κτήματα πλησίον του σχολείου. Παρατήρησαν τις καλλιέργιες ελιάς, βαμβακιού, σιταριού καθώς επίσης και παρατήρηση λειτουργίας καλλιεργητή και ποτίσματος με καρούλι.

Συνέντευξη Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης για Σχολ.Εφημερίδα ΕΕΕΕΚ Γιαννιτσών

Στα πλαίσια του προγράμματος της σχολικής μας εφημερίδας, είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε στο σχολείο μας τον Περιφερειακό Διευθυντή Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας κ. Θωμά Μπαχαράκη. Στο 3ο τεύχος της εφημερίδας μας θα έχετε τη δυνατότητα να διαβάσετε ολόκληρη τη συνέντευξη που παραχώρησε ο κ. Μπαχαράκης στους μαθητές στου σχολείου μας!

Εκδρομή – Σχολικός περίπατος

Την Τετάρτη 11/5/2022 το σχολείο μας πραγματοποίησε την εκδρομή – σχολικό περίπατο στον Πλατανότοπο των Γιαννιτσών! Οι μαθητές του ΕΕΕΕΚ Γιαννιτσών το διασκέδασαν και συμμετείχαν σε διάφορες αθλητικές δραστηριότητες μαζί με τους εκπαιδευτικούς.