Αρχείο ημέρας 18 Απριλίου 2024

Μνημεία και αξιοθέατα της πόλης μου

Στα πλαίσια του Προγράμματος Σχολικών Δραστηριοτήτων Πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο “Μνημεία και αξιοθέατα της πόλης μου”, το σχολείο μας οργάνωσε μία τηλεσυναντηση με το ΕΝΕΕΓΥΛ Μάνης. Η πρόταση έγινε από τους μαθητές/τριες του ΕΕΕΕΚ Γιαννιτσών λόγω της αγάπης τους στην σειρά του MEGA “Η γη της ελιάς” τα γυρίσματα της οποίας πραγματοποιούνται στην ευρύτερη περιοχή.

Αφού παρουσίασε ο καθένας τον εαυτό του, διατυπώθηκαν εκατέρωθεν ερωτήσεις σε σχέση με την πόλη, τα αξιοθέατα, τα μνημεία, την τοπική γαστρονομία αλλά και τις φυσικές ομορφιές του κάθε τόπου. Η συνάντηση ολοκληρώθηκε με την υπόσχεση να επαναληφθεί έχοντας συλλέξει φωτογραφικό υλικό από τις περιοχές μας και παρουσιάζοντάς το στην ολομέλεια. Ευχαριστούμε θερμά τον διευθυντή του ΕΝΕΕΓΥΛ Μάνης, κ. Χρήστο Γιαννούλα αλλά και τις μαθήτριες που συμμετείχαν, για την άψογη συνεργασία τους και αναμένουμε την επόμενη τηλεσυναντηση!