«Η τεχνολογία ανήκει σε όλο τον κόσμο και μπροστά της εξαφανίζονται όλα τα σύνορα»

Χθες  Πέμπτη 10 Μαΐου είχαμε τη χαρά οι μαθητές του Σχολείου μας, να συνομιλήσουν με μαθητές των τμημάτων ένταξης από το Γυμνάσιο Ικαρίας.

Τα δύο Σχολεία είχαν την ευκαιρία να συναντηθούν διαδικτυακά και να συνομιλήσουν οι μαθητές τους. Τα παιδιά μίλησαν για τα ενδιαφέροντα τους, περιέγραψαν τη ζωή τους και τον τόπο τους.

Τέλος, διηγήθηκαν ιστορίες και μύθους της περιοχής τους.

Ο αποχαιρετισμός έγινε σε θερμό κλίμα και το ραντεβού ανανεώθηκε για την επόμενη φορά.

Η συνομιλία έγινε στο πλαίσιο του προγράμματος «Κιβωτός ιστοριών @λλιώς»,  το οποίο αφορά Δίκτυο σχολείων γενικής και ειδικής αγωγής.

Υπεύθυνοι καθηγητές από το Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Γιαννιτσών

Πανταζίδου Χριστίνα ΠΕ02.50

Σκόδρας Αντώνιος ΠΕ86.50

Κορώνας Νικόλαος ΠΕ88.02.50

Ευχαριστούμε θερμά τις καθηγήτριες των τμημάτων ένταξης του Γυμνασίου Ραχώνας Ικαρίας.