Αρχείο ημέρας 14 Δεκεμβρίου 2021

Ευχαριστήριο μήνυμα προς τις σχολικές μονάδες για την συμμετοχή στις δράσεις της 3ης Δεκεμβρίου

Σε συνέχεια της με αριθμ. Πρωτ. 152062/ΓΔ4 24/11/2021 εγκυκλίου του ΥΠΑΙΘ, θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές ευχαριστίες μας σε όλες τις σχολικές μονάδες που απέστειλαν υλικό για την δημιουργία βίντεο που αναρτήθηκε στην κεντρική ιστοσελίδα του ΥΠΑΙΘ με αφορμή την 3η Δεκεμβρίου Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία. Αναφορικά με τα σχολεία που δεν συμπεριλήφθηκαν στο βίντεο λόγω εκπρόθεσμης αποστολής του υλικού, αυτό θα αξιοποιηθεί στις δράσεις της επόμενης σχολικής χρονιάς. Η πρόσβαση στο εν λόγω βίντεο γίνεται στην κάτωθι διεύθυνση URL του συνδέσμου :

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το Νέο Έτος Διεύθυνση Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης Τμήμα Γ’ Προάσπισης Δικαιωμάτων μαθητών με αναπηρία ή/και με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες deae3@minedu.gov.gr Τηλ. : 2103442928, 2929, 2182